с. Кордон . Кордонський НВК "ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ"

 





Дистанційне навчання

До уваги батьків 1 класу. Пропоную для опрацювання з дітьми цікавий урок.                   Урок – казка

Тема.Закріплення вмінь написання вивчених букв. Письмо слів, словосполучень.  Списування з рукописного та друкованого шрифту.

Мета: закріплювати вміння писати вивчені букви; формувати уміння складати словосполучення; удосконалювати навички списувати з друкованого та рукописного шрифту; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; виховувати любов до природи.

Обладнання:маски до казки „Рукавичка”, картинка із зображенням рукавички,  картки, ілюстрація про природу, прапорці, сніжинки.

                                                  Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Діти, а ви любите казки?

- Відгадайте з якої це казки: „ Йшов дід лісом, а за ним бігла собачка. І загубив дід ...”

- Правильно, це казка „Рукавичка”. І на сьогоднішньому уроці ми з вами не тільки

послухаємо цю казочку, а побуваємо в ній. Кожен із вас виконає роль якоїсь тваринки.

( Роздаю дітям маски героїв – тварин до казки „Рукавичка”.)

- Критеріями нашого сьогоднішнього уроку є:

* правильність;

* охайність;

* відповідність зразку.

-В кінці уроку підведемо підсумки за цими критеріями. Ну що, всі готові? Тоді починаємо.

ІІІ. Подорож до казки.

Вчитель.

Загубив дід рукавичку – таку теплу, наче пічка.

Та й пішов її шукати, від морозу визволяти.

Поки лісом дід ішов, хтось із звірят її знайшов.

Вийшла з нірки сіра мишка, бачить – лежить рукавичка.

(Мишка підходить до рукавички.)

Мишка. Тут я буду жити.

Вчитель.Та не знала наша мишка, що рукавичка ця не проста, а чарівна. От вона і говорить до мишки людським голосом: „ Спочатку відгадай загадку:

У зеленому жакеті галасує.

Хоч і плавати мастак, а не риба і не рак.” ( Жаба)

1. Хвилинка каліграфічного письма.

- Який перший звук ви чуєте у словіжаба?

- Якою буквою на письмі позначається цей звук?

- У зошитах напишіть один рядочок великої букви „Ж” за зразком.

Взаємоперевірка з прапорцями.

2. Гра. „Які букви заховалися?”(На дошці записані буквиР, В, Я, Ф. Вони прикриті сніжинками. Треба правильно їх назвати).

Вчитель.Слухаємо далі казку.

А навколо завірюха, снігом сипле, вітром дмуха.

Аж ось в лісі хтось скрекоче: він погрітись дуже хоче.

То заблукала маленька жабка. Раптом вона побачила рукавичку.

(Жабка підходить до рукавички.)

Жабка.Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто у тепленькій там є?

Мишка.Я – Мишка-шкряботушка. А ти хто?

Жабка.А я – Жабка-скрекотушка. Пусти погрітись.

Вчитель. Тут озвалась рукавичка: „Спочатку треба виконати завдання.”

2.Словниковий диктант.

Річка, сніг, мороз, заєць.

Самоперевірка.

-На дошці записані ці слова правильно. Якщо у вас так,то простим олівцем поставте  „Плюс”, а якщо допустили помилки, то – „мінус”.

Вчитель.Білий зайчик не нудьгує, між ялинками мандрує.

Утікав він від лисички і прибіг до рукавички.

Зайчик.(Зайчик підходить до рукавички.)

Хто, хто в рукавичці живе?Хто, хто у тепленькій там є?

Мишка. Я – Мишка-шкряботушка.

Жабка. Я – Жабка-скрекотушка. А ти хто?

Зайчик. А я – Зайчик-побігайчик. Пустіть і мене погрітись.

Вчитель. Тут озвалась рукавичка: „Спочатку „полікуй” слова. Сильний вітер подув і деякі букви порозлітались.”

3. Робота за картками.

весе.ка           сини.ка        ли.ичка

струм.к          сні.ур           . жачок

Фронтальна перевірка.

Вчитель.Лисичка-сестричка за зайчиком гналась,

Втомилась, бідненька, бо духу замало.

                 Голодна, холодна, згадала про пічку,

                 І раптом натрапила на рукавичку.

Лисичка. (Лисичка підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?   Хто, хто мене жити візьме?

Мишка.Я – Мишка-шкряботушка.

Жабка. Я – Жабка-скрекотушка.

Зайчик. Я – Зайчик-побігайчик.

Лисичка. А я – Лисичка-сестричка. Пустіть мене до себе погрітись.

Вчитель. Знов озвалась рукавичка: „ Заходь, але спочатку треба заспівати пісеньку про лисичку”.

4.Фізкультхвилинка.

(Діти виконують пісеньку „Я лисичка, я сестричка” з рухами).

Вчитель. А вовчик-братик лисичку шукав,

Через пеньочок спіткнувся й упав.

                 Піднявся, засмучений, що за біда...

                 Аж глядь - лежить рукавичка одна.

Вовчик. (Вовчик підходить до Рукавички.)

Хто, хто в рукавичці живе?Хто, хто мене жити візьме?

Мишка.Я – Мишка-шкряботушка.

Жабка. Я – Жабка-скрекотушка.

Зайчик. Я – зайчик-побігайчик.

Лисичка. Я – лисичка-сестричка.

Вовчик. А я – вовчик-братик. Пустіть і мене до себе жити.

Вчитель. І знову озвалась Рукавичка: „ Заходь, тільки спочатку треба виконати письмове завдання”.

5. Списування з друкованого шрифту.

Виписати із карток назви птахів. Що ви знаєте про цих птахів?

Самоперевірка.(На дошці записані слова для перевірки).

Вчитель.Коли це лісом Ведмедик іде,

Лапку смокче, спати хоче, та не має де.

                Раптом бачить невеличка

                Під сніжком лежить рукавичка.

Ведмідь.(Підходить до рукавички)

                Гу-гу-гу! Ве-ве!  Хто в рукавичці живе?

Мишка.Я – Мишка-шкряботушка.

Жабка. Я – Жабка-скрекотушка.

Зайчик. Я – Зайчик-побігайчик.

Лисичка. Я – Лисичка-сестричка.

Вовчик. Я – Вовчик-братик.

Ведмідь. А я – Ведмідь-набрідь.Пустіть і мене лапи погріть.

Вчитель.Знов озвалась рукавичка: „Погрієш, тільки спочатку треба скласти речення”.

6.Розвиток зв’язного мовлення.

За ілюстрацією скласти речення про природу. Краще речення записую на дошці.

На допомоги на дошці записані два стовпчики слів:

ялинки                       зелені

сніг                            білий

мороз                        сильний

Вчитель.Кабан-іклан по лісу блукав

Він собі нових друзів шукав.

 

                Він натрапив на рукавичку.

Кабан.(Кабан підходить до рукавички).

             Хто, хто в рукавичці живе? Хто, хто у тепленькій там є?

Мишка.Я – мишка-шкряботушка.

Жабка. Я – Жабка-скрекотушка.

Зайчик. Я – зайчик-побігайчик.

Лисичка. Я – лисичка-сестричка.

Вовчик.  Я – Вовчик-братик.

Ведмідь. Я – Ведмідь-набрідь.

Кабан. А я – Кабан-іклан. Пустіть мене до себе.

Вчитель. Знов озвалась Рукавичка: „ Пустять, але спочатку треба гарно, без помилок списати речення з дошки в зошит”.

7. Списування з рукописного шрифту.

Взаємоперевірка.

ІV. Підсумок уроку.

- Чи сподобалась вам казка?

- Які завдання були найцікавіші?

- Підніміть червоний прапорець ті, хто вважає, що працював на уроці, дотримуючись критеріїв.

- Урок закінчився.